Tić traži volontere i volonterke koje žele pomagati, vole djecu i mlade, imaju dobre komunikacijske vještine te su strpljivi i pouzdani!  Potencijalni volonteri i volonterke pridružuju se postojećem timu koji pruža podršku djeci kojoj je potrebna podrška u odrastanju. Volonteri/ke imaju prilike učiti i surađivati s iskusnim i stručnim djelatnicima Centra među kojima su odgajateljice, psihologinje, socijalna radnica i suradnica za rad u zajednici.

Volontiranje se odvija u prostorijama Centra (Beli Kamik 11) od ponedjeljka do četvrtka, od 16:00 do 17:00 sati. Traže volonterke i volontere koji će jednom tjedno pružati individualnu podršku u učenju i razvijati socijalne vještine mladih korisnika poludnevnog boravka (dob 8 do 18 godina). Također je moguće dogovarati i druge volonterske aktivnosti u različitim terminima – ako postoji interes.

Volonteri /keprvo pohađaju edukaciju u trajanju od 4 sata (dva termina od dva sata) nakon koje započinju volontiranje. Svi sati se bilježe u Volontersku knjižicu. Na dan volontiranja Centar Tić osigurava autobusnu kartu („cvikalicu“) i obrok.

Za više informacija: https://www.tic-za-djecu.hr/volontiraj-u-ticu/ ili 0991628068 a, prijaviti se možete na: https://www.tic-za-djecu.hr/prijavnica-za-volontere/ .

Poziv pronađite i u e-platformi Volonteka. 

Centar za pružanje usluga u zajednici Tić, Rijeka je javna ustanova socijalne skrbi koja pruža psihosocijalnu pomoć djeci, mladima i njihovim obiteljima kroz program poludnevnog boravka, savjetodavnu stručnu pomoć te preventivnu djelatnost. Poludnevni boravak je usluga koja se pruža temeljem rješenja Centra za socijalnu skrb. Djeci se pruža stručna pomoć obzirom na poteškoće koje imaju, podrška u ispunjavanju školskih obaveza te nude različite edukativne i kreativne aktivnosti u slobodno vrijeme. Istovremeno se i roditeljima/skrbnicima pruža potrebna pomoć kako bi se efikasnije nosili s roditeljskom ulogom i kako bi dobili uvid u  postupke koji pomažu zdravom psihosocijalnom razvoju djece.

Savjetodavna stručna pomoć pruža se djeci i mladima koji imaju iskustvo ili su u riziku za zlostavljanje (seksualno, emocionalno, fizičko; vršnjačko nasilje) i/ili zanemarivanje te njihovim nezlostavljajućim roditeljima, skrbnicima i obiteljima kao i obiteljima kod kojih postoji rizik pojave zlostavljanja (visoko konfliktni razvodi). Usluge su za sve korisnike besplatne, a za dolazak nije neophodna uputnica, kako bi se olakšao i ubrzao proces traženja i dobivanja stručne pomoći.

Rano otkrivanje i prevencija zlostavljanja i zanemarivanja djece te povećanje informiranosti i osjetljivosti društva u svezi problema zlostavljanja kao i adekvatnog načina njegova rješavanja. U tom smjeru Centar Tić, pored ostalih aktivnosti, kontinuirano provodi projekte u zajednici kako fokusirane na smanjivanje i prekid nasilja među djecom te jačanju svijesti o vlastitim pravima i odgovornostima. Dio tih preventivnih programa je i «Škola za razvedene roditelje» – program psihološke  podrške razvedenim roditeljima te razne radionice za djecu i roditelje.